Категории
Самые читаемые книги
ЧитаемОнлайн » Религия и духовность » Самосовершенствование » Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

Читать онлайн Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

Шрифт:

-
+

Интервал:

-
+

Закладка:

Сделать
1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 68
Перейти на страницу:

12. Я нікому про це не розповідаю, але насправді мені подобається читати…

13. Якби у мене було ідеальне дитинство, я би став (стала)…

14. Якби це не здавалося таким божевіллям, я написав (написала) б або створив (створила)…

15. Мої батьки думають, що всі митці…

16. Мій Бог думає, що всі митці…

17. У цьому творчому відновленні мене непокоїть те, що…

18. Навчитися довіряти собі — це напевно…

19. Музика, яка завжди піднімає мені настрій, — це…

20. Я найбільше люблю одягати…

***

Варто лиш взяти своє життя у свої руки — і що трапиться? Щось жахливе: звинувачувати буде нікого.

Еріка Йонг Ріст

Ріст — це нерівномірний рух уперед: два кроки вперед, один назад. Не забувайте про це і будьте поблажливими до себе. Творче відновлення — це процес зцілення. У вівторок вам удається зробити щось неймовірне, а в середу все летить шкереберть. Це нормально. Зростання відбувається ривками. Будуть дні, коли ви будете лежати лежнем. Нехай це вас не засмучує. Сприймайте це як відпочинок.

Дуже часто після продуктивного тижня наставатиме тиждень інертності. Ранкові сторінки здаватимуться безглуздими. Це не так. Коли ви продовжуєте писати попри втому і відсутність мотивації, ви вчитеся використовувати письмо як відпочинок. Бігуни-марафонці радять, що на кожну милю, яку ви хочете пробігти швидко, потрібно пробігати десять миль у повільному темпі. Те саме стосується і творчості.

Тут доречно згадати народну мудрість: «Не поспішайте з козами на торг». Йдеться про те, що не варто без потреби поспішати, прогрес відбувається поступово. Якщо ви писатимете по три сторінки щоранку і знаходитимете один спосіб проявляти любов до себе щодня, то незабаром почнете помічати, що на душі стає усе легше.

Проявляйте любов до себе за допомогою маленьких кроків. Зазирніть у холодильник. Ви смачно харчуєтесь? Вам вистачає шкарпеток? Може, вам потрібен ще один комплект постелі? Чи ще один вазон? Може, ви вже давно хотіли термочашку для довгої дороги на роботу? Дозвольте собі позбавитися від старого зношеного одягу. Необов’язково назбирувати все підряд.

Вислів «На Бога сподівайся, але сам не забувайся» може набути нового несподіваного значення. Раніше його зазвичай розуміли, як «Бог допомагає лише тим, хто на цю допомогу заслужив». Тепер він буде означати численні дарунки, якими Бог щедро обдаровує тих, хто не забуває бути добрим до себе щодня. Дозволяйте собі одну невеличку приємність щодня — і Бог вам подарує ще дві. Звертайте увагу на підтримку і заохочення, які надходитимуть у найнесподіваніший спосіб. Будьте відкриті до неочікуваних подарунків: безкоштовні квитки, безкоштовна поїздка, пропозиція заплатити за вечерю, канапа, яка комусь перестала бути потрібна, а вам якраз підійшла. Звикайте погоджуватися приймати таку допомогу.

Тим, хто любить науковий підхід, варто скласти список одягу, який вони хотіли б мати. Дуже часто пункти з цього списку з неймовірною швидкістю опиняються у вашому гардеробі. Спробуйте. Проекспериментуйте.

Проте насамперед експериментуйте з самотністю. Вам потрібно буде пообіцяти собі проводити трохи часу в тиші. Старайтеся виробити звичку перевіряти себе. Декілька разів на день просто зупиняйтеся, переводьте подих, і запитуйте самих себе: «Як ти почуваєшся?».

Прислухайтеся до відповіді. Відповідайте лагідно. Якщо ви виконуєте важку роботу, пообіцяйте собі перерву і якусь приємність по закінченню.

Так, я прошу вас допильновувати себе. Нам здається, щоб стати митцями, ми повинні бути загартованими, цинічними і холоднокровними. Залиште це критикам. Ви як творча людина будете більш продуктивними, якщо вас задобрювати, аніж залякувати.

***

Існує певна життєва сила, енергія — те, що через вас трансформується у дію, і оскільки такого чи такої, як ви, ніколи не було і не буде, вияв цієї енергії неповторний. І якщо ви перешкоджатимете їй, то вона не зможе передатися через будь-якого іншого медіума і втратиться назавжди.

(window.adrunTag = window.adrunTag || []).push({v: 1, el: 'adrun-4-390', c: 4, b: 390}) Марта Грехем

Щоразу, коли мені потрібно вибирати між двома лихами, я завжди надаю перевагу тому, яке ще не перевіряла на своїй шкурі.

Мей Вест Завдання

1. Опишіть вашу дитячу кімнату. Якщо хочете, можете її намалювати. Що вам у ній найбільше подобалося? А що вам подобається у вашій теперішній кімнаті? Нічого? Тоді прикрасьте її так, щоб вам подобалося, може, навіть додайте якийсь штрих зі старої дитячої кімнати.

2. Опишіть п’ять рис характеру, які вам подобаються у собі в дитячому віці.

3. Перелічіть п’ять досягнень з дитячого періоду. (Закінчив на «відмінно» сьомий клас, видресирував собаку, всипав перцю головному забіяці класу, придумав і реалізував класний розіграш.) А тепер переходимо до приємного: перелічіть п’ять улюблених страв з дитинства. Потіште себе цього тижня однією з них. Так, льодяники зі смаком барбарису також підходять.

4. Зверніть увагу на свої звички. Деякі з них можуть заважати вам піклуватися про себе і викликати сором. Найнесподіваніші речі можуть виявитися деструктивними для вашої особистості. Може, ви звикли дивитися телевізор, навіть коли те, що там показують, вам не подобається? А може, маєте звичку спілкуватися з другом-занудою, просто вбиваючи час (дуже влучний вислів!)? Деякі погані звички очевидні (надмірне вживання алкоголю, паління, звичка їсти замість того, щоб писати). Перелічіть три свої такі звички. Якщо ви ці звички не викоріните, до чого це може призвести? Деякі погані звички не надто очевидні, але не менш шкідливі (нема часу займатися спортом, мало часу, щоб молитися, готовність допомагати іншим, нехтуючи собою, відсутність піклування про себе, спілкування з людьми, які применшують важливість ваших мрій). Перелічіть три свої приховані погані звички. Детально опишіть, до чого вони призводять?

5. Складіть список друзів, які піклуються про вас. Власне піклуються, тобто допомагають вам відчути власні вміння і можливості, а не дають вам зрозуміти, що без їхньої допомоги у вас нема шансів чогось досягнути. Існує велика різниця між тим ставленням, коли нам допомагають, і тим, коли нас мають за безпорадних. Перелічіть трьох турботливих друзів. Які їхні риси характеру ви найбільше цінуєте?

6. Зателефонуйте другу, який ставиться до вас як до позитивної людини з великим потенціалом.

Звертатися за підтримкою — це частина вашого творчого відновлення. Коли ви почнете іти на нові ризики, без цієї підтримки вам не обійтися.

7. Кожен з нас має свій внутрішній компас. Це інстинкт, який вказує шлях до нашого блага. Він попереджає, коли ми в небезпеці, і вказує, коли середовище для нас безпечне і сприятливе. Ранкові сторінки — один зі способів почути ці сигнали. Але не єдиний. Інший спосіб — це зайнятися чимось таким, за що відповідає творча півкуля мозку, наприклад, помалювати, проїхатися за кермом, сходити на прогулянки, поприбирати, побігати. Цього тижня виділіть приблизно одну годину, щоб прислухатися до сигналів свого внутрішнього компаса, займаючись чимось таким, за що відповідає творча півкуля мозку. Головне — прислухайтеся, що у цей час визріватиме у вас усередині.

8. Перелічіть п’ятьох людей, якими ви захоплюєтеся. А тепер перелічіть п’ятьох людей, якими ви таємно захоплюєтеся. Які риси цих людей ви хотіли б розвинути у собі?

9. Вкажіть п’ятьох людей, з якими ви хотіли б познайомитися, якби вони все ще були живі. А тепер перелічіть ще п’ятьох, які вже померли і з якими ви хотіли б товаришувати у вічності. Які риси характеру цих людей ви хотіли б бачити у своїх теперішніх друзях?

1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 68
Перейти на страницу:
На этой странице вы можете бесплатно скачать Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія торрент бесплатно.
Комментарии
КОММЕНТАРИИ 👉
Комментарии
Аннушка
Аннушка 16.01.2025 - 09:24
Следите за своим здоровьем  книга супер сайт хороший
Татьяна
Татьяна 21.11.2024 - 19:18
Одним словом, Марк Твен!
Без носенко Сергей Михайлович
Без носенко Сергей Михайлович 25.10.2024 - 16:41
Я помню брата моего деда- Без носенко Григория Корнеевича, дядьку Фёдора т тётю Фаню. И много слышал от деда про Загранное, Танцы, Савгу...